מי אני

נעים להכיר, אני ויקי, בעלת הבלוג ״טעמים מקצה העולם״. אתם בטח שואלים את עצמכם למה ״טעמים מקצה העולם״ והתשובה היא שאני כרגע מתגוררת ממש שם בקצה העולם ואם להיות ספציפיים צ׳ילה!

הגענו לכאן לפני כשנתיים וחצי (והאמת שתיכף זה נגמר) משפחה ישראלית טיפוסית: אבא, אמא ושלושה ילדים, והאמת לא כל כך ידענו לקראת מה אנחנו הולכים. כן, הכרנו את צ׳ילה ודרום אמריקה מהטיול של אחרי הצבא אבל בהחלט עברו מספר שנים מאז  🙂 ובנוסף זו לא הפעם הראשונה שאנחנו מתגוררים מחוץ לגבולות המדינה, גרנו שנה בלונדון אבל החוויה היתה שונה לחלוטין.

האוכל הזכור לי בעיקר מהטיול היה אמפנדס (איך לא), אלפחורס (Havanna) ואסאדו וכאשר הגענו לפה נחשפתי לכל כך הרבה טעמים וגוונים של אוכל שידעתי שאני חייבת להעביר הלאה את החוויות והטעמים שאני חווה.

כך בעצם נולד הבלוג: רציתי שאנשים מישראל יכירו את האוכל הלטיני על סוגיו וגווניו, יחוו דרכי את הטעמים והנופים המשגעים שיש פה. בנוסף אני יודעת מנסיון (כי גם אני כזאת) שתמיד זה מסקרן לקרוא על אנשים שחיים בחו״ל ואיך נראים החיים שלהם, בעיקר כשהם גרים במקומות לא קונבנציונאליים כמו אירופה או ארה״ב.

כל הפוסטים שאני כותבת כתובים מנקודת המבט שלי, מהחוויות שאני עוברת ומהמאכלים שאני אוכלת ומכינה. אין מתכון אחד או מקום אחד שמסופר פה שלא חוויתי אותו בעצמי ולכן גם כל התמונות פה צולמו על ידי (במכשיר האייפון 6 שלי או מצלמת Canon EOS 650D עם עדשה של Canon 18-55 mm).  

רוב המאכלים לא מוכרים בארץ ומשתמשים פה בהרבה מוצרים שלא קיימים בארץ לכן כשאני מכינה מתכון אני גם מנסה להכין אותו עם תבלינים ומוצרים שכן קיימים בארץ מבלי לגרוע מהאוטנטיות של המתכון ושהטעם יהיה הכי קרוב לטעם המקורי.

למה אני כותבת דווקא על אוכל ? מכיוון שהמטבח תמיד היה בשבילי לב הבית, גם בבית שבו גדלתי המטבח היה המרכז. תמיד היו סירים על הגז ועוגה או עוגיות ליד הקפה. אחד הזכרונות שיש לי מהילדות הוא ימי שבת בבוקר, אבא שלי היה מתעורר איתנו, מחמם לי ולאחי, תמיר, חלב חם (חלובה) ואז היינו מתיישבים ליד השולחן מוציאים מהמקרר את העוגה של שבת  ו״מיישרים שורות״.

למרות כל זה, בצעירותי לא הייתי אכלנית גדולה (שלא לאמר בשלנית) בלשון המעטה אבל מאז גדלתי ונולדו הילדים ונוצרה האהבה למטבח והנה ראו זה פלא היום אני מאוד נהנית לבשל, לאפות וכמובן לטעום ולאכול.

אתם בטח שואלים את עצמכם מה עוד אפשר למצוא פה בבלוג? אז בנוסף לאוכל הטעים אני אספר לכם על המקומות שטיילנו בהם (כמו פוקון ופוארטו ואראס, ארגנטינה ו Panguipulli), החוויות שעברנו בתור משפחה שחיה מחוץ לישראל הקטנה והכל מנקודת המבט שלי עם המלצות על מקומות שהיינו בהם, כמובן מיותר לציין שכל התמונות המהממות שאתם רואים פה בבלוג צולמו על ידי אלא אם ציינתי אחרת.

בנוסף יהיו פה גם  סיפורים שלי (כמו איך התחלתי לרוץ או הטיול עם החברות שלי סיגל ושיפי) שלא תמיד קשורים לאוכל או נופים אבל בכל פוסט יהיה מתכון.

אז אם אתם אוהבים לבשל ולאפות ואוהבים להתנסות בטעמים חדשים אין ספק שהגעתם למקום הנכון! ואם אין לכם הרבה ניסיון במטבח ואתם חוששים אני מקווה שההסברים שלי בליווי התמונות יפיגו את החשש שלכם ויגרמו לכם להיכנס למטבח כדי להתחיל להתנסות בבישול הלטיני.   

ואם בישול הוא לא הקטע שלכם, אני בטוחה שתשמחו לטייל איתי במקומות היפים שהייתי בהם במהלך השהות שלי פה.

IMG_9472