מי אני

ויקי גורשטיין

נעים להכיר, אני ויקי גורשטיין, בעלת הבלוג ״טעמים מקצה העולם״

לפני שהגענו לשליחות בצ׳ילה הייתי בטוחה שהאוכל הלטיני הוא בעיקר אמפנדס, אלפחורס ואסאדו. כמה לא הבנתי וכמה התאהבתי. 
התאהבתי באנשים, בנופים, במוסיקה ובשמחת החיים. התאהבתי באוכל ובאלכוהול וידעתי שאני חייבת להעביר את זה הלאה, לגרום לעוד ועוד אנשים להכיר מקרוב ולהתאהב כמוני בתרבות האוכל הלטיני.

המטבח בשבילי הוא לב הבית.
 אני מגיעה מבית בו תמיד הסתובבו סביב הכיריים והתנור.
כל מפגש מתחיל בנישוקים וחיבוקים, ממשיך דרך המגירה הקטנה, מוציאים מזלג ואז מרימים את המכסים של הסירים וטועמים כל מה שמתבשל. מזל שאצל אמא שלי האוכל אף פעם לא נגמר. אחד הזכרונות הכי חזקים שיש לי מהילדות הוא של הבקרים בשבת. כאשר אבי היה מתעורר איתנו ומחמם לאחי, תמיר, ולי חלב חם (חלובה) ואז היינו מתיישבים יחד ליד השולחן הקטן במטבח מוציאים את העוגה של שבת  ו״מיישרים שורות״.

בבלוג הטעים שלי יש כל מה שתרצו לדעת של המטבח הלטיני. באיזה תבלינים וחומרי גלם מיוחדים משתמשים (ידעתם שמרקן זו הפפריקה החריפה של צ׳ילה ואחי אמריו הוא הפלפל החריף של פרו ואפילו הצלחתי לגדל אותו בגינה שלי ויש עוד). אגלה לכם כל מה שגיליתי על השילוב המרתק בין המטבח הפרואני לאסייתי (כמו לומו סלטדו). כמובן שלא אדלג על מנות טיפוסיות כמו פסטל דה צ׳וקלו, עוגת טרס לצ׳ס, פיסקו סאוור ועוד.

ויהיו גם סיפורים על מקומות שטיילנו בהם כמו: פוקון, פוארטו ואראס, בואנוס איירס, מדבר אטקמה, Panguipulli ועוד. חוויות מצ׳ילה וגם מישראל כמו: איך התחלתי לרוץ או הטיול עם החברות שלי סיגל ושיפי.

ואחרון אבל ממש ממש חביב, אני שמחה לספר לכם שמאז שחזרתי לארץ אני עושה סדנאות בישול אצלי במטבח. בסדנאות אני מלמדת אתכם על המטבח הלטיני, אנחנו מבשלים ביחד, שותים קוקטייל (כן, יש גם פיסקו סאוור) ונהנים מאווירה לטינית שמחה וכייפית, פה בארץ, בציפורי.

ויקי גורשטיין
אני במקום הכי יפה בצ׳ילה